Vineri, 25 decembrie 2020, în ziua de pomenire a Sfântului Ierarh Spiridon la mănăstirea Hârbovăţ

În ziua prăznuirii Sfântului Ierarh Spiridon al Trimitundei, Egumenul Sfintei mănăstiri, Arhimandritul SPIRIDON (Marin), împreună cu stareţul mănăstirii Ţigăneşti Arhimandritul Irinarh (Costru) şi soborul preoților slujitori a oficiat Sfânta și dumnezeiasca Liturghie și Te Deum de mulțumire în cetatea duhovnicească a Hîrbovățului. Slujba de astăzi a fost săvârșită în cinstea tuturor omagiaților în special a Egumentului sfintei mănăstirii acesteia care își prăznuieste Ocrotitorul Ceresc. Alături de părintele Stareț și obștea mănăstirii la această slujbă praznicală a participat mai mulți ctitori și numeroși creștini veniți la rugăciune!

La finele căruia obștea monahală, ctitori și prieteni a omagiatului zilei acesteia au venit cu frumoase mesaje de felicitare.

.

Calendar Creștin Ortodox

Noi pe Facebook

Arhiva Video

Episcopia de Ungheni

Pagina Oficiala a Prea Sfintitului PETRU, Episcop de Ungheni si Nisporeni