Starețul Sfintei Mănăstiri Hîrbovăț, Egumenul SPIRIDON (Marin) alături de câțiva ctitori în audiență la PS Episcop PETRU

Marți, 1 septembrie 2015, Preasfinţitul PETRU, Episcop de Ungheni şi Nisporeni şi-a desfăşurat activitatea Sa arhipăstorească la Centrul Eparhial din oraşul Ungheni.

Preasfinţia Sa a avut mai multe întrevederi cu clerici din cuprinsul Episcopiei noastre, cu care a discutat diverse aspecte ale vieţii parohiilor respective, oferind sfaturi şi îndemnuri părinteşti.

De asemenea, Ierarhul a primit în audienţă și pe Arhimandritul SPIRIDON (Marin) care a venit cu câțiva creștini care ajută la reparația mănăstirii. De asemenea Prea Sfințitul Episcop a aduc cuvinte de felicitare cu ocazia zilei de naștere, Dnei Ecaterina SLIVCA, contabila Episcopiei de Ungheni și Nisporeni, urându-i mulți ani și toți binecuvântați de Dumnezeu.

Chiriarhul a mai primit și alți numeroşi mireni, care s-au adresat cu diverse întrebări de ordin duhovnicesc.