Starețul Mănăstirii Hârbovăț Preacuviosul Arhimandrit Spiridon (Marin) a participat la slujba praznicală de Hramul Mănăstirii Hâncu

Marţi, 27 octombrie 2015, cînd Biserica Ortodoxă o prăznuieşte pe Cuvioasa Parascheva, Întîistătătorul Bisercii Ortodoxe de Moldova, Înaltpreasfinţitul Mitropolit VLADIMIR, însoţit de un sobor de arhierei, preoţi şi diaconi, a oficiat Sfînta şi Dumnezeiasca Liturghie în cinstea Hramului mănăstirii Hâncu.

Starețul Mănăstirii Hârbovăț Preacuviosul Arhimandrit Spiridon (Marin) a primit cu mult drag invitația chiriarhului locului de a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie săvârșită în această zi în biserica cu hramul “Sf. Pantelimon”, de la demisolul catedralei “Sf. Ap. Petru și Pavel”.

La final, Arhimadritul Spiridon i-a adus cu multă dragoste fiască și respect PS Episcop Petru un buchet de flori, totodată mulțumindu-i Arhiereului pentru sprijinul și bunăvoința Sa în toate lucrările administrative și duhovnicești.